Wiadomości branżowe

Dzień Wiosny w Europie

Na tle toczącej się debaty o przyszłości Europy  członkowie Konwentu Europejskiego zaproponowali rozszerzenie jej na grunt szkolny, angażując zarówno uczniów jak i nauczycieli. Głównym zadaniem „Dnia Wiosny w Europie” ma być zwiększenie zaangażowania uczniów i nauczycieli w kształtowanie wizji przyszłej Europy. Organizacją Dnia Wiosny zajmuje się European Schoolnet, polskim szkołom w przygotowaniach do Dnia Wiosny pomaga program Interkl@sa. 21 marca 2003 będzie dniem, w którym szkoły europejskie mogą przyłączyć się do debaty o przyszłości Europy. Uruchomiono już specjalny interaktywny serwis internetowy dla nauczycieli i uczniów, którzy chcą zaangażować się w „Dzień Wiosny”. Serwis dostępny jest pod adresem: http://futurum.eun.org.W imieniu the European Schoolnet zapraszamy wszystkich do aktywnej współpracy.  Na stronach Polskiego Portalu Edukacyjnego Interkl@sa

Na tle toczącej się debaty o przyszłości Europy  członkowie Konwentu Europejskiego zaproponowali rozszerzenie jej na grunt szkolny, angażując zarówno uczniów jak i nauczycieli. Głównym zadaniem „Dnia Wiosny w Europie” ma być zwiększenie zaangażowania uczniów i nauczycieli w kształtowanie wizji przyszłej Europy. Organizacją Dnia Wiosny zajmuje się European Schoolnet, polskim szkołom w przygotowaniach do Dnia Wiosny pomaga program Interkl@sa.

21 marca 2003 będzie dniem, w którym szkoły europejskie mogą przyłączyć się do debaty o przyszłości Europy. Uruchomiono już specjalny interaktywny serwis internetowy dla nauczycieli i uczniów, którzy chcą zaangażować się w „Dzień Wiosny”. Serwis dostępny jest pod adresem: http://futurum.eun.org.

W imieniu the European Schoolnet zapraszamy wszystkich do aktywnej współpracy.  Na stronach Polskiego Portalu Edukacyjnego Interkl@sa www.interklasa.pl publikowane są regularnie aktualne informacje dotyczące projektu „Dzień Wiosny”.

Dzień Wiosny pokazuje, że dyskusja o przyszłości Europy nie musi ograniczać się do polityków. W  Polsce inicjatywa ta jest szczególnie istotna ze względu na zbliżające się referendum unijne. Dzięki niej młodzi ludzie (mimo, że nie mają jeszcze praw wyborczych)  mogą aktywnie uczestniczyć w dyskusji o przyszłości Europy – Europy, w której będą żyć.   

Jak wziąć udział w Dniu Wiosny?

Zarejestruj swoją szkołę na stronie http://futurum.eun.org. Każda szkoła, która przyśle sprawozdanie ze zorganizowanej przez siebie 21 marca 2003 roku imprezy (może to być dyskusja, spotkanie z ciekawymi gośćmi lub każda inna inicjatywa wg własnego pomysłu) lub wniesie istotny wkład do debaty, otrzyma specjalny certyfikat uczestnictwa.  Dodatkowo dla najaktywniejszych szkół organizatorzy przewidują konkursy. Udział w „Dniu Wiosny” pozwala również nawiązać współpracę z kolegami z całej Europy.

Co warto wiedzieć o The European Schoolnet?

Europejska Internetowa Sieć Szkolna jest wspólnym przedsięwzięciem dwudziestu trzech ministerstw edukacji z całej Europy. Schoolnet to „sieć sieci”, wspierana przez Komisję Europejską, zarówno politycznie jak i finansowo. Europejska Sieć Szkół jest nie tylko miejscem międzynarodowej współpracy, ale i serwisem dla europejskich szkół – http://eun.org. Ma on na celu wspieranie współpracy międzyszkolnej w całej Europie oraz wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w szkołach. Polska uczestnicząc aktywnie w inicjatywach Schoolnetu może mieć szansę na pozyskanie środków finansowych potrzebnych dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Uczestnictwo w Schoolnet to także okazja, aby lepiej przygotować nasz kraj do przyszłego członkostwa w Unii Europejskiej i do korzystania z funduszy europejskich. The European Schoolnet zajmuje się koordynacją aktywności w Sieci wszystkich szkół europejskich, wspieraniem edukacji wykorzystującej najnowsze technologie, a także kreuje światowe standardy wykorzystania komputerów i Internetu w nauczaniu.

 

A to już wiesz?  Dzień Wiosny w Europie - patronat Parlamentu Europejskiego

Źródło Fundacja – Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy