Wiadomości branżowe

Ericsson zamontował platformę Engine Integral 2.0 w firmie Energis

Firma Energis Sp. z o.o. wykorzystuje  platformę Engine Integral 2.0 dostarczoną przez Ericsson. Platforma Engine Integral 2.0 znacznie zwiększa możliwości sieci głosowej.Połączone zespoły inżynierów firmy Ericsson oraz firmy Energis dokonały bardzo trudnej operacji całkowitej migracji sieci do nowej platformy. Dotychczasowa platforma w firmie Energis - Engine Bridgehead (EBN 2.0), została zastąpiona w nocy z 3 na 4 września nowocześniejszą - Engine Integral (EIN 2.0). Przygotowania do operacji trwały sześć miesięcy, co zaowocowało sprawnym przebiegiem procesu. W trakcie jednej nocy dokonano skomplikowanej migracji na funkcjonującym systemie. Proces został zakończony całkowitym sukcesem. Była to pierwsza tak duża migracja przeprowadzona w Polsce i jedna z nielicznych na świecie. Operacja wymagała interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności. Sprawne przeprowadzenie tak skomplikowanej procedury potwierdza doświadczenie i umiejętności inżynierów Ericsson w segmencie usług konwergentnych. “Energis trzy lata temu zbudował swoją sieć głosową w  Polsce w oparciu o technologię NGN dostarczoną przez firmę Ericsson. Obecna migracja z systemu ENGINE “Bridgehead” do ENGINE

Firma Energis Sp. z o.o. wykorzystuje  platformę Engine Integral 2.0 dostarczoną przez Ericsson. Platforma Engine Integral 2.0 znacznie zwiększa możliwości sieci głosowej.

Połączone zespoły inżynierów firmy Ericsson oraz firmy Energis dokonały bardzo trudnej operacji całkowitej migracji sieci do nowej platformy. Dotychczasowa platforma w firmie Energis – Engine Bridgehead (EBN 2.0), została zastąpiona w nocy z 3 na 4 września nowocześniejszą – Engine Integral (EIN 2.0).

Przygotowania do operacji trwały sześć miesięcy, co zaowocowało sprawnym przebiegiem procesu. W trakcie jednej nocy dokonano skomplikowanej migracji na funkcjonującym systemie. Proces został zakończony całkowitym sukcesem. Była to pierwsza tak duża migracja przeprowadzona w Polsce i jedna z nielicznych na świecie. Operacja wymagała interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności. Sprawne przeprowadzenie tak skomplikowanej procedury potwierdza doświadczenie i umiejętności inżynierów Ericsson w segmencie usług konwergentnych.

 

?Energis trzy lata temu zbudował swoją sieć głosową w  Polsce w oparciu o technologię NGN dostarczoną przez firmę Ericsson. Obecna migracja z systemu ENGINE ?Bridgehead? do ENGINE ?Integral? jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku tworzenia nowoczesnej, zintegrowanej sieci klasy operatorskiej, łączącej usługi telekominikacyjne, dostęp do Internetu i transmisję video. Od czasu uruchomienia pierwszej sieci intensywnie współpracowaliśmy ze specjalistami firmy Ericsson nad rozwojem różnych platform technologicznych. Dzięki tej współpracy mogliśmy przeprowadzić migrację całego systemu zgodnie z planem i bez przerywania działania sieci.? ? powiedział Peter Mathers, Wiceprezes ds. Operacyjnych Energis Polska ? ? ENGINE Integral ponad dwukrotnie zwiększa możliwości naszej sieci NGN oraz umożliwia integrację usług głosowych i IP w ramach jednej platformy.?

 

Dzięki migracji, usługi głosowe oraz połączenia dial up w firmie Energis obsługiwane są obecnie przez nowoczesne rozwiązanie typu softswitch -Engine Integral. Serwer Głosowy oraz bramy medialne, na które składa się Engine Integral, zapewniają pełną współprace z innymi sieciami telekomunikacyjnymi. Nowa platforma integruje wszystkie dostępne usługi teleinformatycznye na wspólnym szkielecie sieci pakietowej. Engine Integral zwiększa przede wszystkim możliwości techniczne operatora, między innymi w zakresie pojemności i wydajności sieci. Dzięki platformie, możliwe będzie zaoferowanie użytkownikom końcowym nowych usług dodanych. Ericsson posiada 19% udział w globalnym rynku sprzedaży produktów softswitch.]

A to już wiesz?  Praca dla młodych programistów


Engine Integral to sieć zastępująca istniejące rozwiązania oparte na klasycznych centralach telefonicznych ? nową siecią wielousługową. Główną usługą oferowaną przez Engine są połączenia głosowe realizowane w warstwie sieci pakietowej.
Engine Integral (EIN) wykorzystuje zasadę rozdziału funkcji sterowania i zestawiania połączenia. Fizyczne zestawienie połączenia odbywa się w warstwie pakietowej sieci. Rozwiązanie oferowane jest zarówno dla sieci pakietowych typu ATM jak i IP.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy