Wiadomości branżowe

Mistrzowie Kodowania: Poznańscy uczniowie nagrodzeni za wspinanie się na edukacyjne szczyty

Mistrzowie Kodowania: Poznańscy uczniowie nagrodzeni za wspinanie się na edukacyjne szczyty
Jerzy Kukuczka mawiał: „Szedłem w góry i pokonywałem je”. Tak jest też z nauką - to pokonywanie kolejnych szczytów. Jednak za wejście na każdy z nich czeka nagroda. Jedną z nich odebrali wczoraj uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu. Za swoje osiągnięcia w ramach programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania,  jedna z klas została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjno-informatyczne. Przede wszystkim doceniono szkołę za wyjątkowe zaangażowanie w realizację programu i wkład w rozpowszechnianie nauki kodowania w województwie.Historia przystąpienia poznańskich uczniów do programu Mistrzowie Kodowania wyglądała podobnie jak w innych 120 placówkach. Rodzice jednego z uczniów dowiedzieli się o Mistrzach Kodowania i postanowili zainteresować tym tematem grono pedagogiczne. Do prowadzenia zajęć zgłosiły się dwie nauczycielki matematyki, Anna Cieślarczyk i Grażyna Kędzia. W ciągu trzech miesięcy przeszkoliły 71 dzieci z klas 4-6, wśród których znalazło się wielu prawdziwych Mistrzów, tworzących własne prezentacje, aplikacje, gry i projekty graficzne.Jak przyjeżdżają do nas

Jerzy Kukuczka mawiał: ?Szedłem w góry i pokonywałem je?. Tak jest też z nauką – to pokonywanie kolejnych szczytów. Jednak za wejście na każdy z nich czeka nagroda. Jedną z nich odebrali wczoraj uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.

Za swoje osiągnięcia w ramach programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania,  jedna z klas została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjno-informatyczne. Przede wszystkim doceniono szkołę za wyjątkowe zaangażowanie w realizację programu i wkład w rozpowszechnianie nauki kodowania w województwie.

Historia przystąpienia poznańskich uczniów do programu Mistrzowie Kodowania wyglądała podobnie jak w innych 120 placówkach. Rodzice jednego z uczniów dowiedzieli się o Mistrzach Kodowania i postanowili zainteresować tym tematem grono pedagogiczne. Do prowadzenia zajęć zgłosiły się dwie nauczycielki matematyki, Anna Cieślarczyk i Grażyna Kędzia. W ciągu trzech miesięcy przeszkoliły 71 dzieci z klas 4-6, wśród których znalazło się wielu prawdziwych Mistrzów, tworzących własne prezentacje, aplikacje, gry i projekty graficzne.

Jak przyjeżdżają do nas delegacje z innych szkół, to chcą zobaczyć lotnisko i lekcje programowania. ? mówiła zebranym gościom Dyrektor szkoły, Joanna Staniewicz ? Uczniowie, którzy już przeszli kurs w ramach Mistrzów Kodowania, na przerwach uczą młodszych kolegów scratchowania. To już moda u nas, taki trend. Chcesz być fajny, to musisz programować.

Szkoła organizowała też mnóstwo atrakcji towarzyszących samym zajęciom z programowania, w tym np. konkursy dla najmłodszych dzieci. I właśnie to niezwykłe zaangażowanie w program wpłynęło na decyzję o nagrodzeniu szkoły. Przedstawiciele firmy Samsung i programu Mistrzowie Kodowania, którzy w czerwcu odwiedzili szkołę, docenili też wyjątkowe, partnerskie relacje pomiędzy uczniami i nauczycielami, nauczycielami i rodzicami, a także wewnątrz samego grona pedagogicznego. Innowacyjne podejście do nauczania, nastawione przede wszystkim na budowanie relacji i wykorzystywanie najnowszych technologii zostało nagrodzone Cyfrową Klasą Samsung ? kompletnie wyposażoną salą informatyczną, służącą dalszej edukacji naszych Mistrzów.

A to już wiesz?  Ericsson i firma Parrot zastosują technologię Bluetooth w samochodach.

 

Cieszę się, że mogę otworzyć naszą Cyfrową Klasę w tak niezwykłej szkole. Rodzice, uczniowie i nauczyciele z Poznania wykonali wielką pracę na rzecz krzewienia nauki programowania i kompetencji cyfrowych, cały czas z poszanowaniem wzajemnych relacji. Są to idee, które przyświecają nam od momentu powstania naszego programu. Mam nadzieję, że w jego II edycji, pojawią się szkoły dokładnie takie, jak Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki ? powiedziała na uroczystości Blanka Fijołek, Senior CSR & Sponsorship Manager Samsung Electronics Polska.

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci i młodzież uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, stworzonym przez specjalistów z Massachusets Institute of Technology z USA. Nauczyciele biorący udział w programie zostają przeszkoleni przez ekspertów, by przez cały rok szkolny prowadzić zajęcia programowania w swoich placówkach edukacyjnych.

Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, stowarzyszeniem ?Rodzice w Edukacji? oraz stowarzyszeniem ?Dobra Edukacja? przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP. Został on objęty prestiżowymi patronatami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Gospodarki. Mistrzowie Kodowania są wspierani przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Więcej na www.mistrzowiekodowania.pl oraz na facebook.com/MistrzowieKodowania.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy