Wiadomości branżowe

Neutralność technologiczna państwa w ustawie o pomocy społecznej

Sejm zrobił drugi krok w kierunku wdrożenia zasady neutralności technologicznej państwa w zakresie informatyzacji, nie odrzucając wprowadzającej tę zasadę poprawki Senatu do artykułu 23 ustawy o pomocy społecznej mimo negatywnej rekomendacji sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Za utrzymaniem proponowanych przez Senat RP zmian głosowało ponad 190 posłów. Pierwotna propozycja treści poprawek do obu ustaw została zaproponowana przez ISOC-RWO.Jeżeli Prezydent nie zawetuje ustawy, w systemie prawa polskiego obowiązywać będą już dwie ustawy ustanawiające neutralne technologicznie państwo: o pomocy społecznej i o systemie informacji oświatowej. Prawo wyboru systemu operacyjnego nie będzie mogło być ograniczone, gdyż jest gwarantowane na poziomie ustawowym. Dziękujemy wszystkim posłom i senatorom, którzy zrozumieli wagę tego problemu, a w szczególności zgłaszającemu obie poprawki senatorowi Markowi Balickiemu. Tak pamiętny i do dziś nie rozwiązany problem Płatnika i Janosika oraz głośny skandal wynikający z nieracjonalnego stanowiska ZUS-u pozwolił nam wpłynąć, przez wykorzystanie przysługujących nam uprawnień demokratycznych do zrzeszania się, na takie

Sejm zrobił drugi krok w kierunku wdrożenia zasady neutralności technologicznej państwa w zakresie informatyzacji, nie odrzucając wprowadzającej tę zasadę poprawki Senatu do artykułu 23 ustawy o pomocy społecznej mimo negatywnej rekomendacji sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Za utrzymaniem proponowanych przez Senat RP zmian głosowało ponad 190 posłów. Pierwotna propozycja treści poprawek do obu ustaw została zaproponowana przez ISOC-RWO.

Jeżeli Prezydent nie zawetuje ustawy, w systemie prawa polskiego obowiązywać będą już dwie ustawy ustanawiające neutralne technologicznie państwo: o pomocy społecznej i o systemie informacji oświatowej. Prawo wyboru systemu operacyjnego nie będzie mogło być ograniczone, gdyż jest gwarantowane na poziomie ustawowym. Dziękujemy wszystkim posłom i senatorom, którzy zrozumieli wagę tego problemu, a w szczególności zgłaszającemu obie poprawki senatorowi Markowi Balickiemu.

Tak pamiętny i do dziś nie rozwiązany problem Płatnika i Janosika oraz głośny skandal wynikający z nieracjonalnego stanowiska ZUS-u pozwolił nam wpłynąć, przez wykorzystanie przysługujących nam uprawnień demokratycznych do zrzeszania się, na takie ukształtowanie prawa, by w przyszłości problem narzucania zbędnych ograniczeń na obywateli i na organy samorządowe nie mógł się powtórzyć w oświacie lub w pomocy społecznej.

Internet Society (ISOC) propaguje rozwój Internetu i społeczeństwa informacyjnego, nasze hasło to „Internet dla każdego” (Internet is for Everyone). Do ISOC należy większość światowych pionierów Internetu. W ramach Internet Society działają Internet Engineering Task Force (IETF) i Internet Architecture Board (IAB), które od zarania określają podstawowe standardy techniczne i rozwiązania organizacyjne Internetu. Oddziały ISOC działają w 150 krajach i regionach świata. Polski oddział powstał w 2000 roku. W jego ramach działa Ruch Wolnego Oprogramowania

Źródło ISOC Polska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Walne zgromadzenie ISOC Polska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy